Kontrolowanie młodszej córki przez ojca

Mam pytanie do psychologa - mój mąż zachowuje się wobec mojej młodszej córki następująco: dołuje ją -kontroluje na bieżąco e-dziennik i komentuje zadająć pytania-nawet 3 nie możesz dostać - tylko 1.Wyśmiewa ją.Poza tym ostatnio prosiła męża o pieniądze na książki- zadawał jej pytania - czy mu się to opłaca?Komentował : po co ci książki-kiedy i tak z nich nie korzystasz i wiele innych słów. Krzyczy na nią z byle powodu -zwłaszcza kiedy przegląda e-dziennik.

Witam
Opisała Pani sytuację, nie zadając pytania. Cenne jest, że Pani widzi te zachowania męża i uważa je za niewłaściwe. Pani córka w swojej trudnej sytuacji ma Panią - proszę jej pomóc. Proszę porozmawiać z mężem na ten temat. Co powoduje jego niechęć, agresję i w konsekwencji przemoc w stosunku do córki? Być może odreagowuje w ten sposób swój stres i problemy? Prawdopodobnie mężowi pomogłaby pomoc psychologa i podjęcie terapii.

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem rodzinnym. Wspólna wizyta całej rodziny pozwoli Państwu lepiej zrozumieć siebie nawzajem. W obecności specjalisty każdy będzie miał okazję do przedstawienia nie tylko swoich odczuć, ale także potrzeb i oczekiwań. To często bardzo ważne i otwierające doświadczenie, które pozwala na konieczne zmiany i poprawę funkcjonowania oraz relacji w rodzinie. Zachęcam do skorzystania z pomocy.