Krytyczne niedokrwienie nóg u taty

Moj tata jest w szpitalu. Stwierdzono krytyczne niedokrwienie nog. Byc moze operacja. Jutro sie dowiem. Czytam w internecie ze aż 20% rok po...kończy się śmiercią. Czy jest az tak źle. Prosze o odp. Dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wysoka śmiertelność po tego typu zabiegach związana jest ze schorzeniami współistniejącymi, które występują u takich pacjentów. Krytyczne niedokrwienie nóg najpewniej jest wynikiem miażdżycy, która nie dotyka wybranych naczyń, a wszystkich. To natomiast wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zawału, udaru, itd. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który prowadzi leczenie Pani taty.