Kryzys w małżeństwie po urodzeniu dziecka

nie wazne czy moim brakiem ochoty na sex jest przelozenie milosci i uczuc do meza na dziecko,czy tym ze zazwyczaj po porodzie tak jest ja pytam sie dokad sie udac z tym jak temu stawic czola chce byc taka kobieta jak kiedys nie myslaca tymi kategoriami co teraz zawsze uwielbialam sex i nadal chce zeby tak bylo nie wiem tylko w ktorym kierunku zaczac nad soba pracowac czy isc do sexuologa czy psychologa.jakby nie bylo nie rozumiem samej siebie chce ale nie umiem i nie moge kocham a sie oddalam :(
ponad rok temu

Pytanie jak dawno temu Pani urodziła? Ma to znaczenie, bo po porodzie w organizmie kobiety zachodzą ogromne zmiany, także hormonalne. Organizm musi im "stawić czoła". Tak jak nieprzespanym nocom, nowym obowiązkom itp. Może warto na początek dać sobie czas? Miłość i czułość można okazywać na różne sposoby. Warto też zadać sobie pytanie dlaczego tak naprawdę oddala się Pani od męża? Być może obniżenie libido jest "efektem ubocznym" tego, co dzieje się w relacji?
Zachęcam także do rozmowy z mężem. Pytania go o to, co czuje, jak się czuje, jak to widzi, czego oczekuje. Tak jak pytania siebie czego Pani oczekuje i czego potrzebuje. Co jest realizowane, a gdzie jest kryzys. Co się zmieniło od czasu pojawienia się maluszka na świecie?
Jeśli miałabym wybrać kierunek proponowałabym psychologa. Mam wrażenie, ze bardziej Pani potrzebuje się przyjrzeć sobie i zmianom , jakie się zadziały odkąd została Pani mamą.