Ktoś mi opowiadał, że chciał skoczyć z 8 piętra, ale spanikował. Jak mu pomóc?

Właśnie ktoś mi opowiadał, że chciał skoczyć z 8 piętra, ale spanikował. Jak mu pomóc? Co mam robić?
ponad rok temu

Witam.

Świetnie, że szuka Pan pomocy, by nie zawieść osoby, która Panu zaufała. Proszę porozmawiać z tą osobą i namówić ją by zwróciła się do specjalisty, najlepiej psychologa. Może Pan zadeklarować gotowość i pomoc w dotarciu na umówioną wizytę.
Najlepiej jednak wybrać się z nią do najbliższego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdyż tam otrzymacie doraźną, kompleksową pomoc. Dobrze byłoby by owa osoba miała wsparcie w swoich bliskich, może warto się z nimi skontaktować. Często specjalistom przyświeca przekonanie, że gdy ktoś zwierza się ze swoich myśli samobójczych jest to wołanie o pomoc, dlatego nie może Pan pozostawić tej sprawy bez konkretnego rozwiązania.

Powodzenia i pozdrawiam.