Rozmowa z osobą po stracie bliskiej osoby

A jak rozmawiac z taką osobą ktora straciła bliską osobą lub jak zacząć z taką osobą temat aby dowiedzieć sie o tym żalu itp

Witam,
nie ma jednej odpowiedzi na Pani pytanie. Każda osoba jest inna i może czegoś innego oczekiwać od rozmówcy. Najlepiej będzie chyba zapewnić osobę o swoim wsparciu i zadeklarować, że jeżeli chciałaby porozmawiać może się do Pani/Pana zwrócić. Nie każda osoba będzie chciała opowiadać o swoim żalu i swoich uczuciach.
Pozdrawiam.

Można po prostu zapytać "jak się teraz czujesz?". I najlepiej po prostu słuchać co ta osoba mówi, nie próbując jej pocieszać. Jeśli to ktoś bliski również dla Pani, to może też Pani podzielić się swoimi uczuciami.

Pozdrawiam!