Lęk o męża spowodowanie śmiercią innej osoby

WITAM MAM 27 LAT I OD SIERPNIA 2013ROKU DOSTAŁAM LEKI CZY TO MOŻE BYĆ SPOWODOWANE ŚMIERCIOM TATY KOLEGI I BABCI A PO ZATYM MÓJ SYN SPAD Z KŁADKI I BYŁ W SZPITALU A JA TERAS M AM LEK O MĘŻA I NIE WIEM CZEGO CZY TO MA JAKIEŚ ZWIĄZEK A ROBIŁAM BADANIA PODSTAWOWE KREW MOCZ I TARCZYCA I EKG SERCA

Witam,
z tego co Pani pisze wiele wydarzyło się u Pani przykrych zdarzeń w ostatnim czasie, mogło to spowodować uaktywnienie się lęku. Bywa jednak i tak, że podstawa do tego lęku leży gdzieś z naszych myślach, przekonaniach, bywa, ze zderzenie się z sytuacją śmierci, budzi w nas jakieś wyjątkowo duże leki i obawy, które potrafią się przerodzić w uporczywe uczucie lęku i choć często czujemy, ze jest to trochę nieracjonalne, czasem nie potrafimy znaleźć odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się dzieje. Zalecałabym Pani podjęcie psychoterapii, jest to miejsce w którym może Pani znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego Pani tak reaguje na te sytuacje oraz poradzić sobie z tym. Zawsze można szukać bezpłatnej terapii refundowanej z NFZ, w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam.

Stres, trudne emocje i doświadczenia, strata mogą być przyczyna pojawienia się, uaktywnienia bądź nasilenia lęków. W takiej sytuacji warto skonsultować się z psychoterapeuta i rozpocząć leczenie (psychoterapię), które pozwoli poradzić sobie z zaburzeniami, unormować emocje i funkcjonowanie.