Lęk, obniżony nastrój i wrażenie nieobecności

Nie wiem czy mam depresję, czy nerwicę? Coś się stało. Wszystko w domu ok, wspaniały mąż, dzieci, praca jest. A od jakiegoś czasu coś się ze mną dzieje. Czuję wewnętrzny lęk, nie wiem prze czym, na nic nie mam ochoty, nie cieszą mnie rzeczy, które dotychczas mnie cieszyły i mam takie wrażenie "nieobecności", niby jestem, ale tak gdzieś za mgłą, czasami nogi i ręce strasznie mi się trzęsą. Nie wiem jak mam sobie poradzić?

Witam, to trudny moment, kiedy z jednej strony wszystko wydaje się być o.k, a jednocześnie na poziomie emocji towarzyszy lęk. Może nie warto się diagnozować, tylko kierując się swoim dyskomfortem, wrażeniem nieobecności i wewnętrznym lękiem, warto skorzystać z konsultacji z psychoterapeutą, aby przyjrzeć się dokładnie co takiego może wpływać na Pani samopoczucie. Jakie "niepozorne" wydarzanie w Pani życiu mogło wpłynąć na obecny nastrój. Jeśli zostanie Pani z tym sama, objawy mogą się nasilać, farmakologia może na pewien czas je złagodzić lub wyciszyć, jednak to co obecnie Pani towarzyszy nie zniknie, albo nie leczone wróci za pewien czas. Psychoterapia uczy trwale radzić sobie z niepokojami, więc jest inwestycją w siebie i swoje samopoczucie. Pozdrawiam

Proszę się zgłosić do lekarza psychiatry. Będzie mógł postawić diagnozę (faktycznie mogą to być pierwsze oznaki depresji lub nerwicy) zanim objawy się nasilą. Łatwiej też będzie podjąć leczenie, a remisja wówczas ma szanse pojawić się znacznie szybciej.