Lęk przed ciasnymi pomieszczeniami

witam mam taki mały problem, mianowicie rok temu pojechaliśmy z klasa do muzeum w warszawie i tam było przechodzenie przez tunel, postanowiłem ze przejde ale jeszcze przed wejściem miałem obawę, ale poszedłem i w pewnym momencie ogarnął mnie paraliżujący lek chciałem się zawrócić ale nie było jak bo za mną szla reszta klasy narobiłem sobie 'siary' ale mi przeszlo aż kiedys bylem w kościele pod chórem i zrobiło się ciasno i lek powrócił ostatnio tez w windzie bo dłużej się otwierała mam 18
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie, Ataki lęku i paniki w małych, zamkniętych pomieszczeniach wskazują na zaburzenia lękowe w postaci fobii - klaustrofobię. Jednak, aby mieć pewność, co do diagnozy warto, żebyś skonsultował się z psychologiem, który zaproponuje Ci także odpowiednią terapię. Pozdrawiam

Witam,

sytuacje i objawy, które Pan opisuje wskazują na klaustrofobię jest to lęk przed przebywaniem w małymi pomieszczeniami. Problemu ten trzeba leczyć psychoterapią, zalecałabym poznawczo - behawioralną, jest to forma pomocy polegająca na rozpoznawaniu i modyfikacji negatywnych wzorów myślenia, emocji i zachowania w określonej sytuacji.

Pozdrawiam