Lęk przed końcem świata

Mam 21 lat. Moja koleżanka nastraszyła mnie rzekomym końcem świata. Nie chcę umierać, chcę żyć jeszcze kilkadziesiąt lat, mieć męża i dzieci. Jak radzić sobie z lękiem przed rychłym końcem świata? Uważam, że go nie będzie, nie uważam dzisiejszego świata za zły, ale się boję słów koleżanki. Co robić?

znaleźć doświadczonego terapeute i iść na konsultację..odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,

W przypadku lęku nieuzasadnionego racjonalnie bądź indukowanego ( zaszczepionego), jeśli czuje Pani, ze informacja od koleżanki faktycznie destruktywnie na Panią wpłynęła, należy udać się do psychologa, aby omówić faktyczne źródło problemu oraz to, dlaczego aż tak bardzo to na Panią wpłynęło, chociaż sama Pani podważa autentyczność informacji.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek