Lęk przed napaścią u 29-letniej osoby

Witam Mam 29lat. Mam taki problem otóż panicznie boje sie ze zostane napadniety, pobity itp. Kiedy mam gdzies wyjsc w porach nocnych jestem przerazony, nie wiem dlaczego to mnie spotkalo. nie chce zyc w tym swiecie irracjonalnych przekonan ale jest to silniejsze ode mnie. co moge zrobic zeby pokonac swoje leki?. prosze o porade. dziekuje

Witam,
lęk jest nieprzyjemnym doznaniem, który w wielu przypadkach może znacznie utrudniać funkcjonowanie człowieka, który go doświadcza. Nawet jeśli jesteśmy świadomi nieadekwatności doświadczanych emocji, trudno jest samodzielnie je przezwyciężyć. Z tego względu zachęcam Pana do skonsultowania się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem/psychoterapeutą. Odpowiednio postawiona diagnoza oraz wyznaczenie kierunku pracy nad pojawiającymi się u Pana stanami powinny znacząco zmniejszyć nasilenie doświadczanych przez Pana objawów.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Pierwszy krok ku zmianie już Pan zrobił stwierdzając, że są to Pana "irracjonalne przekonania". Dzięki temu jest Pan świadomy problemu i może z nim świadomie walczyć (co wcale nie jest zawsze tak oczywiste, gdyż często ludzie próbują nie dostrzegać swojego problemu). Niestety w tym wypadku porada online wydaje się być niewystarczająca, aby dogłębnie omówić trudności, dlatego też polecam Udać się na konsultację z psychologiem poznawczo-behawioralnym. Specjaliści tego właśnie nurtu zajmują się zmianą nieracjonalnych przekonań na zdrowe i wspomagające, a sama terapia jest szybka i skuteczna. Powodzenia!