Jak poradzić sobie z przekonaniem, że mogę być lepsza od innych?

Jak poradzić sobie z przekonaniem, że mogę być lepsza od innych? w czymkolwiek, inteligencji, figurze, wykształceniu. Skoro każdy ma takie same możliwości, to dlaczego ja akurat mam być lepsza? Pojawiają się myśli, gdyby to było takie proste, to każdy by to miał. Dlaczego ja?

Witaj,
Nie do końca rozumiem,czy to jest Twoje przekonanie,czy raczej wymóg osób z otoczenia,któremu próbujesz dać kontrę?Tak,czy owak to zły kierunek ,gdyż powoduje izolację wśród ludzi,koniecznośc działania przeciwko nim itp/kontekst społeczny/.W rzeczywistości przyczyną jest potrzeba odwetu,która może wcale nie być Twoja ale Ciebie wybrano do realizacji.
Odpowiedz sobie więc na pytanie,czy godzisz się na rolę żołnierza czyjejś frustracji,bo skutki poniesiesz Ty sama,
Zachęcam do kontaktu i przepracowania problemu w systemie,do którego nalezysz i obrania najlepszej drogi swojego rozwoju.
Serdecznie pozdrawiam

Po pierwsze - porównywanie się z innymi osobami zazwyczaj nie prowadzi w dobrym kierunku. Zawsze bowiem może znaleźć się ktoś "bardziej", "lepszy", "naj" itd. Samoocena i pewność siebie powinny być budowane na tym co samemu się posiada (zarówno psychicznie, jak mentalnie), co się potrafi, co się umie itd. Wtedy człowiek dobrze zna swoje mocne i słabsze strony, wie co może wykorzystywać w danej sytuacji, wie na co go stać. I w takiej sytuacji stawianie sobie wymagań i mentalnych "poprzeczek" jest racjonalne i zdrowe. Polecam zatem udać się na spotkanie z psychologiem i popracowanie z nim nad swoją samooceną, a także pojawiającymi się w związku z nią przekonaniami. W takiej sytuacji spotkanie ze specjalistą nurtu poznawczo-behawioralnego będzie dla Pani najbardziej korzystne. Pozdrawiam.