Co zrobić, by mieć lepszy kontakt z chłopakiem?

Od prawie 2 lat podoba mi się kolega z klasy. Prawie z nim nie rozmawiam. Słuchamy czego innego. Lubimy inne sporty. Dał mi listę zespołów z gatunku, którego słucha i nie rozmawiamy... Cały czas o nim myślę. Chcę mieć z nim lepszy kontakt. Co robić? Tylko nie piszcie, że mam być sobą... Proszę o pomoc specjalistów!

Witam, wydaje mi sie, że od specjalistów lepsze mogą być koleżanki i koledzy, którzy mają nieskończoną ilość pomysłów, znają Was obydwoje i wiele sytuacji mogą zaaranżować.
Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz udać się do psychologa szkolnego lub w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej; na pewno w rozmowie ze specjalistą sprawa nabierze szerszego kontekstu i wielu ważnych znaczeń. W tym miejscu mogę tylko zasugerować to, nad czym warto się zastanowić. Czy i dlaczego jesteś nieśmiała? Co w tym chłopcu podoba Ci się? Czy dlatego jest atrakcyjny, że jest niedostępny lub zupełnie inny? Czy on jest rozmowny a tylko z Tobą nie rozmawia? Czy również jest nieśmiały? Itd... Zawsze możesz podejść i powiedzieć: "chciałabym z Tobą pogadać". Tematów macie dużo: co jest fajnego w muzyce, której on słucha, co odnajduje w dyscyplinie sportu, którą uprawia, czy lubi rozmawiać, czy z dziewczynami, kiedy, z kim i o czym? Możesz sobie wyobrazić, że on jest Twoim bratem lub kuzynem, z którym jest Ci fajnie rozmawiać o wszystkim i niczym. Warto zacząć. I nie zrażać się niepowodzeniem. Możesz spróbować myśleć przez jakiś czas, że jest Ci obojętny. Możesz nie myśleć o nim, za to spontanicznie zagadnąć go przy każdej okazji: " hej, co słychać u Ciebie", Jeśli paraliżuje Cię lęk, możesz nie mysleć i zaufac spontaniczności lub wyuczyć się paru zwrotów. Czasami pomaga, gdy wyobrazimy sobie taką osobe w postaci jakiegoś zwierzatka . Powodzenia!

Witam Panią Serdecznie,

Proszę zainicjować rozmowę, dzieląc się z Chłopakiem swoim zdaniem, czego Pani słucha i dlaczego, pytając który zespół i dlaczego Jemu się podoba.

Sugeruję poprosić Kolegę o pomoc, np. w wytłumaczeniu Pani chemii...

Życzę Pani tylko pomyślności i uśmiechu,
Irena Mielnik-Madej