Blokada przed związaniem się z chłopakiem

mam problem z byciem w związku z chłopakiem , na początku podoba mi się chcę z nim być spotykamy się poznajemy, a kiedy już mamy być razem ogarnia mnie niechęć odpycha mnie od niego. Podejrzewam jakąś blokadę i chała bym się dowiedzieć jak ją przełamać .. Bardzo proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Nie znając Pani osobiście, Pani dotychczasowych doświadczeń, trudności i mocnych stron, nie jest możliwe odgadnięcie, w jaki sposób i dlaczego pojawia się "blokada" - lęk przed bliskością. Często taki jest właśnie cel procesu psychoterapii. Jest jednak również możliwe, że Pani obawy i niechęć do intymnej więzi jest naturalna ze względu na Pani młody wiek. Być może nie spotkała Pani jeszcze właściwej osoby? Być może nie jest to jeszcze dla Pani dobry czas na związek?

Pozdrawiam!

Być może jakieś Pani wcześniejsze doświadczenia albo wyobrażenia, nieuświadamiane lęki czy stereotypy powodują opisana przez Panią niechęć. Może Pani nad tym pracować w psychoterapii. Mógłby on także- razem z Panią- przyjrzeć się temu dlaczego tak się dzieje, w jakich okolicznościach a także Pani historii, doświadczeniu i osobowości i na tej podstawie postawić diagnozę oraz zaproponować adekwatną pomoc.