Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lęk przed opieką nad własnym dzieckiem

witam za niecały miesiac zostane mamą po raz pierwszy i bardzo sie boje czy dam sobie rade z malenstwem czy bede umiala zająć sie prawidlowo dzieckiem jak wogóle do tego podejsc.i co zrobic by uniknac kolki niemowlecej
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak kąpać niemowlę w wiaderku?

Niemowlę można kąpać nie tylko w specjalnej wanience, ale również w zwykłym wiaderku. Obejrzyj film i dowiedz się, jak należy umyć dziecko w tym naczyniu.

Sylwia Osada Psycholog, Konin
45 poziom zaufania

Witam,
obawy młodych mam przed opieką nad maleństwem są dość często występującym problemem. Lęki wynikają z różnych źródeł. Być może warto rozważyć spotkanie z psychologiem, z którym będzie Pani mogła porozmawiać o wszelkich swoich obawach.
Życzę dużo powodzenia
Pozdrawiam

0

Witam,
do pewnego stopnia obawy przed tym są naturalne i świadczyć mogą o Pani wrażliwości i odpowiedzialności, jednak nie ma potrzeby zbytniego martwienia się, warto przede wszystkim zaufać własnej intuicji, zawsze może Pani także radzić się specjalistów. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

To bardzo naturalne, co Pani czuje. Wynika z miłości i troski,. Wiele mam to przeżywa. Warto pamiętać, ze wszystko, co będzie Pani robiła przy maluszku, będzie Pani robiła z miłości, a zatem będzie to dobre. Nie trzeba tez być idealna mama, wystarczająco dobra mama, która nie tylko spełnia potrzeby maluszka, ale pamięta także o swoich jest marzeniem każdego dziecka. Warto uwierzyć w siebie. Przypomnieć sobie wszystkie trudności, z którymi już w życiu Pani sobie poradziła i siłę, która Pani ma, skoro znalazła się tutaj i dzisiaj.
Często też bardziej antycypuje się lęk i strach przed podjęciem jakiejś nowej aktywności czy roli, a kiedy ona już się dzieje, okazuje się nie tak trudna!
Aby zapewnić sobie wsparcie warto tez porozmawiać z mamami, które pierwsze macierzyństwo maja już za sobą (swoja mamą, ciocią, koleżankami)- może to być nie tylko przyjemne, relaksujące, ale także pozwoli dowiedzieć się o ich lękach i metodach radzenia sobie z nimi.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy