Lęki i nieuzasadnione wyrzuty sumienia po depresji

Witam przeszedłem depresję. Gdy poczułem się lepiej pojawiły się nastepujące problemy. Odczuwam straszne dziwne lęki, przypominam sobie sytuacje z przeszłośći bliższej lub dalszej które kiedyś nie robiły na mnie wrażenia są obecnie wielkim problem. Nieuzasadnione wyrzuty sumienia lęki, kreuje fałszywe sytuacje w głowie których nie mogę się pozbyć choć wiem że nie są prawdziwe.

Smutek jest jednym z bardziej charakterystycznych objawów depresji i często jednym z najbardziej przykrych. Gdy pisze Pan o przebyciu depresji pojawia się we mnie podejrzenie że być może uporał się Pan ze smutkiem ale na pierwszy plan wysuneły się inne objawy depresji. Opisywana przez Pana stan to zespół objawów ściśle powiązanych z lękiem. Proponuje skonsultować się z psychiatrą i po uzgodnieniu z nim planu leczenia pogłębić dotychczas wykonaną przez Pana pracę. Ta poprawa o której Pan wspomniał oznacza że Pana stan ma najprawdopodobniej podłoże psychiczne. Odczuwamy przez Pana dyskomfort paradoksalnie jest dobrym prognostykiem dla Pana leczenia.
Pozdrawiam

Witam,
rozumiem, że to, że poczuł się Pan lepiej oznacza brak odczuwania smutku. Te stany (depresja) pojawiły się, jednak z jakiegoś powodu. Proponowałabym konsultację u psychoterapeuty, w celu zidentyfikowania powodów problemów.
Pozdrawiam.