Lęki u osoby z zespołem Aspergera

Witam, mam Zespół Aspergera, więc mam większe lęki, niż osoba bez Zespołu Aspergera. Boję się o swoje bezpieczeństwo. Czy warto nosić ze sobą gaz pieprzowy? Bo się przejmuję tym, że jak go kupię, to może nie będę musiał go używać.

Z tego co Pan pisze, potrzebuje Pan raczej narzędzia do tego, żeby poczuć się lepiej, bezpieczniej niż do rzeczywistej obrony. Rzeczywiście może być tak, że nie będzie Pan go musiał użyć. Pytanie, czy taki zakup spowoduje, że poczuje się Pan bezpieczniej.

Witam serdecznie,
jakkolwiek zrozumiale są dla mnie Pana leki, to jednak raczej zachęcałabym do konsultacji z psychologiem w celu ich przezwyciężania i radzenia sobie z nimi niż stosowanie takich środków jak gaz pieprzowy. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o kontakt bezpośredni. Pozdrawiam.