Czy osoba z zespołem Aspergera może być mniej czuła?

Witam,czy osoba dotknięta zespołem Aspergera lub osoba z aleksytymią cokolwiek czuje?Podejrzewam u partnera takie zaburzenia.On nie zgodzi się na żadna konsultację z lekarzem,ale wiem ze jako dziecko zostal zdiagnozowany i miał jakies papiery mowiace o jego przypadłości.Niestety nic wiecej nie wiem.Partner szydzi i nie daje odpowiedzi nie wiem kiedy mowi prawde a kiedy kpi z poruszanego tematu.Nie da sie rozmawiac.Nie wiem gdzie szukac pomocy gdyz nie rozumiem partnera ani sama nie radze sobie z jego dziwnym bezemocjonalnym i zimnym zachowaniem.

Witam,
Bardzo dobrze opisany jest problem zespołu Aspergera tutaj:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Aspergera
https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zespolu-aspergera
Pytanie jednak, czy rzeczywiście Pani Partner go ma, czy też ma inny problem. Dopóki nie zechce skonsultować się z psychiatrą, raczej trudno będzie stwierdzić rzeczywisty stan.
Może jednak Pani skupić się na sobie, na swoim przeżywaniu, potrzebach, oczekiwaniach od związku i możliwości dalszego trwania w tak trudnej, jak rozumiem, relacji.
Prawdopodobnie jest coś szczególnego w Pani partnerze, co nie pozwala Pani go opuścić mimo bólu w komunikacji. Czy jest to współczucie? empatia? zależność?
Może warto porozmawiać z innymi osobami z rodziny i przyjaciółmi, jak oni postrzegają zachowanie Pani partnera. Być może okaże się, że jest jakiś wspólny wątek. Może ktoś z bliskich mógłby wpłynąć na Pani partnera do zmiany zachowania lub … podjęcia decyzji, by udać się na przykład do psychiatry. Jeśli partner kocha Panią, to powinien zadać sobie trochę trudu, by Państwa relacja była dla Was obojga satysfakcjonująca. Jak długo da Pani radę, znosić zimne zachowanie ukochanego?
Gdyby miała Pani ochotę na konsultację lub psychoterapię on-line zapraszam do kontaktu: lucjafitchman@gmail.com
https://www.facebook.com/psychoterapiapary