Liczne zmiany ogniskowe w płacie tarczycy

proszę o interpretacje. Tarczyca nie powiększona przewaga prawego płata o niejednorodnej echo strukturze. w obu płatach liczne zmiany ogniskowe nie mające charakteru cystycznego. są to obszary niejednorodne zawierające niewielkie strefy płynowe oraz echo ujemną otoczkę pełną i niepełną. Największa zmiana 0,9cm. Innych zmian usg nie wykazuje. wezly chłonne nie powiększone.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, niezbędna jest weryfikacja histopatoloigczna (biopsja), gdyż obecnie niemożliwe jest postawienie rozpoznania. Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie, ew. do endokrynologa.