Mąka ryżowa a gluten

czy mąka ryżowa zawiera gluten i mąkę pszenną?

Nie, mąka ryżowa nie zawiera w swym składzie glutenu i mąki pszennej. Proszę jednak na opakowaniu doczytać, czy w przedsiębiorstwie produkującym mąkę ryżową na tej samej linii produkcyjnej nie dochodzi do możliwości kontaktu z produktami zawierającymi gluten, a co za tym idzie, taki produkt zawiera jego śladowe ilości.

Lek. Nina Uszkiewicz

nie zawiera, mąka ryżowa jest z ryżu:)
pozdrawiam

Witam,

Mąka ryżowa nie zawiera mąki pszennej ale śladowe ilości glutenu zawierać może. Proszę poszukać na opakowaniu informacji typu ,,może zawierać śladowe ilości glutenu''. Wiąże się to z tym że mąka ryżowa mogła mieć kontakt, być zanieczyszczona glutenem io tym fakcie producent ma obowiązek nas informować:)

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu lub zapraszam na wizytę.
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506 225 670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk