Małe kłamstwa męża 6 lat po ślubie

Witam. Mój mąż okłamuje mnie w różnych kwestiach - nie są to jakieś duże sprawy jednak robi to notorycznie przez co burzy nasz spokój a ja wpadam w paranoję kontroli jakie kłamstwo jeszcze wykryję. Rozmawialiśmy na ten temat nie raz i zawsze twierdził że to ostatni raz, że tego żałuje i usprawiedliwia czymś to kłamstwo. Co mam robić?? już dłużej tak nie mogę. Dodam jeszcze, że jesteśmy razem 6 lat od kilku miesięcy po ślubie.

Jeśli mąż kłamie w sytuacjach, w których nie ma to żadnego najmniejszego uzasadnienia, to być może ma Pani do czynienia z patologicznym kłamcą. Zwłaszcza jeśli robi to często i nawet wśród najbliższych osób. Zachęcam do zaproponowania mężowi spotkania z psychologiem, który będzie mógł ocenić realnie problem i pomóc go rozwiązać.