Mały zasób słów u 7-latki

dzień dobry mam do pana prożbę niewiem już do jakego mam się udać lekarza moja córeczka ma skończone 7 lat i nie mówi tylko mówi pare słów tata mama róża elwira chodzi do logopedy miała badane słochu i słuch ma dobry nie wiem do jakich mam isc specjialistów martwię się o nią coraz bardziej proszę o pomoc gdzie mam się znią udać zgóry dziękuję

Witam. Dziecko ma skończone 7 lat i mówi tylko kilka słów - to bardzo niepokojące! To ogromne opóźnienie rozwoju mowy, gdyż już 2 letnie dziecko powinno wypowiadać od 100 do nawet 300 słów. Na pewno potrzebna będzie bardzo intensywna terapia logopedyczna,a najlepiej neurologopedyczna. Koniecznie wizyta u neurologa. Przy tak dużym opóźnieniu rozwoju mowy przydałoby się też badanie psychologiczne i pedagogiczne dziecka (można je wykonać w rejinowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej), by określić poziom funkcjonowania intelektualnego dziecka. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Podane jest za mało informacji. Nie wiadomo kiedy pojawiły się te problemy z mową i jaki mają charakter. Jeżeli chodzi do logopedy to bardzo proszę porozmawiać z tą osobą, jak widzi problem córki. Nic nie wiadomo o ogólnym rozwoju dziecka. Tego typu problemy mogą mieć bardzo złożony charakter i w tym momencie trudno coś napisać. Przede wszystkim istotna jest przyczyna tych zaburzeń. Proponuję wizytę u neurologa dziecięcego, warto też skonsultować się z psychologiem. I oczywiści porozmawiać z logopedą.