Zaburzenia mowy i problemy z równaniami matematycznymi u dziecka

Witam serdecznie! Moja córka bardzo późno zaczęła mówić tzn. w wieku 4 lat jedynie my jako rodzice ją rozumieliśmy a rówieśnicy oraz personel przedszkolny miał problemy ze zrozumieniem jej. Od 5 roku życia do 8 uczęszczałam z nią na terapię logopedyczną. W tej chwili ma 9 lat ale nie potrafi wypowiadać się zdaniami złożonymi. Ma również kłopoty z prostymi równaniami mat. Nie potrafi skoncentrować się dłużej na wykonywanej czynności. Do jakiego specjalisty powinnam się udać? Pozdrawiam:-)

Witam. Koniecznie proszę udac się do neurologa. I nadal niezbędna jest terapia logopedyczna, najlepiej neurologopedyczna, gdyż nie jest to zwykłe opóźnienie rozwoju mowy. Przydałyby też się testy psychologiczno-pedagogiczne, by ocenić rozwój funkcji poznawczych oraz poziom rozwoju intelektualnego. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Na pewno wskazana jest konsultacja psychologa i logopedy, skoro córka była objęta opieką logopedyczną warto zastanowić się co jest przyczyną,że mowa dalej jest zaburzona, z tego co Pani napisała wynika,że teraz takiej terapii nie ma. Warto również skonsultować się z neurologiem dziecięcym. W swoim pytaniu zawarła Pani mało informacji na temat córki, więc tylko mogłam podać ogólne informacje.
Pozdrawiam