Mam 12 lat i ważę 50 kg

Witam, chciałabym się zapytać czy w moim wieku ta waga nie jest za duża. Nie mam odstającego brzucha. Ogółem wyglądam na dość szczupłą osobę. Tylko nie za dobrze czuję się ważąc aż tyle.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twoja masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wieku, biorąc pod uwagę siatki centylowe dla dziewcząt. Nie ma powodów do obaw o zbyt wysoką masę ciała.

Należy pamiętać o tym aby stosować dietę opartą o zasady zdrowego żywienia oraz zachować regularną tlenową aktywność fizyczną. Zazwyczaj pozwala to utrzymać szczupłą sylwetkę oraz prawidłową masę ciała. Stosowanie diet mocno ograniczających jest niewskazane w wieku rozwojowym ze względu na duże zapotrzebowanie na składniki pokarmowe.

Redakcja abcZdrowie.pl