Mam problemy z tożsamością: co się dzieje?

Jak do tej pory mój problem nie był czymś groźnym, ale jest to dość uciążliwe. Chodzi o moje zmiany widzenia siebie, zmiany tożsamości, na które nie mam wpływu. Czasem wydaje mi się, że jestem kimś innym, znam tę osobę, zazwyczaj to osoba, którą polubiłam, najczęściej mężczyzna (bywało, że bohater filmu, idol, ktoś, kto mi się podobał itp). Wydaje mi się, że inni widzą tego kogoś we mnie! Wiem, że to bez sensu i śmieszne jak popatrzę z boku, ale idąc np. ulicą, coś we mnie przeświadczone jest, że jestem taka jak ten ktoś. Podobna lub taka sama, inni też to widzą. Ostatnio miałam takie napady dość dawno, a uciążliwe były w wieku 10 - 25 lat, nawet zachowywałam się jak ten ktoś, no bo to było dla mnie normalne, że ja to ta osoba. Teraz takie sytuacje zdarzają się czasem, potem przechodzą. A mogłyby zniknąć, bo trochę mnie denerwują. Co to jest? Proszę pomóżcie! Skąd się to bierze i jak to wyrzucić z siebie?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Występowanie tego rodzaju problemu może znacznie utrudniać Pani życie. Może on być spowodowany zaburzeniami psychicznymi. Jednak konkretną diagnozę problemu może postawić wyłącznie specjalista na bezpośredniej wizycie. Warto skonsultować się zarówno z lekarzem psychiatrą, jak i psychologiem. Pomoc specjalistów może pozwolić Pani poradzić sobie z tym problemem i uzyskać równowagę psychiczną.

Pozdrawiam