Mam wielką oponkę na brzuchu i drugi podbródek. Jak schudnąć?

Witam! Mam 16 lat, 170 cm wzrostu i ważę 63 kg. Mam wielką oponkę na brzuchu i drugi podbródek. Źle się z tym czuję i chciałabym się tego pozbyć. Mam skłonności do jedzenia słodyczy, ale ostatnio jem ich coraz mniej. Kiedyś byłam szczupła, choć jedzenie słodyczy w dużych ilościach doprowadziły mnie do tego, że stałam się gruba. Co robić?
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja waga jest prawidłowa w stosunku do wzrostu i wieku. Nie ma potrzeby, abyś się odchudzała. Twój organizm znajduje się teraz w okresie intensywnego rozwoju, dieta powinna być odpowiednio zbilansowana.
Wskazany jest regularny wysiłek fizyczny, najlepiej ogólnorozwojowy sport (np.: pływanie, tenis, piłka)

Polecam http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Z pozdrowieniami