Manipulowanie emocjonalne bliską osobą

Dzień dobry, Zaczynam zdawać sobie sprawę, że manipuluję emocjonalnie drogą mi osobę. Nie wiem jak skutecznie z tym skończyć.

Proszę zastanowić się w jaki konkretnie sposób przejawia się ta manipulacja, co konkretnie Pani robi i do czego w ten sposób (świadomie) chce doprowadzić. Taka analiza pozwoli Pani powoli wyhamowywać zachowania, których chce się Pani pozbyć. Ponadto polecam skonsultować się z psychologiem, z którym bardziej szczegółowo omówicie problem i znajdziecie metody zaradcze. Powodzenia!