Jak mam reagować, gdy w emocjach uciekam?

jak mam reagować gdy w emocjach uciekam a mój partner za wszelką cenę chce rozmawiać a gdy ja nie chce wpada w złość , dziś nie pierwszy raz mnie szarpał

Witam,

to, o czym pani piszę wskazuje, że mają państwo problem w komunikacji w swoim związku. Szarpanie jest niedopuszczalne! Może warto udać się na wizytę do terapeuty zajmującego się parami/małżeństwami? Warto w spokoju ustalić wspólnie z partnerem pewien plan postępowania na wypadek następnych kryzysowych sytuacji. Czyli np. że ma pani prawo do przerwy i okresu samotności, że potrzebuje pani tego aby przetworzyć swoje emocji i myśli, ale, że po jakimś konkretnym czasie na pewno wrócą państwo do rozmowy. To tylko przykład, nie wiem adekwatny w państwa przypadku, dlatego zachęcam do skonsultowania się z terapeutą.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl