Mąż alkoholik i długi oraz obietnica zmiany

Moj maz jest alkoholikiem.poznalam go trzy lata temu. Nie pil prawie dwa lata od stycznia zapil juz 4razy wpedza nas w wieksze dlugi i wynosi cenne rzeczy do lombardu. Wyjechalam do norwegi zeby splacic czesc dlogow a on mial splacac reszte ale zapil nie pracuje jest na odwyku i czeka na terapie.pierwsza mial trzy lata temu. Obiecuje mi ze sie zmieni ze bedzie leprzy ale ja juz nie wierze .nie wiem co robic ja pracuje a on bedzie na terapi. Szlak mnie trafia jak pomysle ze za2miesiace zacznie pr

Witam,
proszę zgłosić się do poradni uzależnień i zadeklarować potrzebę równoległej terapii dla siebie oraz wspólnej z męzem/byc może kolejnośc i procedury są inne,niż w innych placówkach,ale profesjonalne ośrodki nie pozostawiają bez pomocy członków rodzin/.
Bardzo współczuję ale na pewno będzie Pani musiała się rozstać ze złudzeniami oparcia w mężu.
Pozdrawiam serdecznie.

Nie ma Pani wpływu na leczenie męża, lecz ma Pani wpływ na swoje życie. Musi mieć Pani świadomość, że choroba alkoholowa jest chorobą dożywotnią. Mąż po odpowiednim leczeniu może wytrwać w abstynencji, ale nie ma na to gwarancji. To Pani musi sobie zadać pytanie, gdzie są Pani zdrowe granice.
Zastanawiam się także, dlaczego - oczekując na terapię - mąż nie podejmie pracy? I dlaczego Pani zgadza się go finansować?
Jeżeli ma Pani możliwość, proszę także skorzystać z pomocy specjalisty z zakresu uzależnień.