Mieszkanie z matką, która narzeka na swój los

co mam zrobić z matką, która wiecznie narzeka na swój los? Na widok prania i zmywania naczyń kwituje słowami "straszna tragedia" "dlaczego ja muszę to robić?". Nie lubi ludzi. Pomagam jak mogę, a i tak tego nie zauważa...nie podziękuje. Dla niej ciągle jestem nierobem. Jestem nieśmiała i chyba raczej nigdy się tego nie wyzbędę. Mama lubi mnie dołować..finansowo nie pomaga a ją na to stać. W lodówce przeważnie nie ma nic do jedzenia..bo wszystko jest "drogie" Mam ochotę odejść z domu.

Witaj,
rozumiem,że lepszy jest związek jakikolwiek niż jego brak ,ale równocześnie dostrzegam,że dojrzałaś już do zerwania pępowiny ,której jako dziecko nie jesteśmy w stanie zerwać mimo,że działa na niekorzyść.Zdarza się jednak,że taki rodzaj więzi rzutuje niekorzystnie na postrzeganie samej siebie,więc możesz potrzebować w tym względzie wsparcia .
Zapraszam w razie potrzeby i pozdrawiam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza