Mlaskanie, zgrzytanie zębami i stukanie żuchwą w nocy

Witam. Mój chłopak w nocy bez przerwy strasznie mlaska zgrzyta zębami i stuka żuchwa powodując obijanie się górnych zębów z dolnymi. To jest strasznie irytujące. Czym to jest spowodowane? Jak temu zaradzić? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Być może konieczne będzie wykonanie rtg i udanie się do stomatologa.

Skutecznym leczeniem (po badaniu przed lekarza i wykluczenia chorób) jest tzw szyna relaksacyjna wykonywana u dentysty, którą się zakłada na noc.