Moja prawidłowa waga: czy powinnam schudnąć?

Mam 15 lat i około 170 cm wzrostu. Zamierzam zapisać się na akrobatykę sportową. Ważę około 60 kg i boję się że to za dużo. Nie tylko jeśli chodzi o ten sport, ale ogólnie. Czy powinnam schudnąć ?
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twój BMI czyli wskaźnik masy ciała wynosi 20,8 - co oznacza, ze jest to idealna waga jeżeli chodzi o wzrost. Na pewno nie ma potrzeby schudnięcia. Z pewnością natomiast polecam uprawianie sportu, który wyrzeźbi sylwetkę i nada jej lekkości. Sport ogólnie sprzyja zdrowiu - powoduje lepsze dotlenienie mózgu - a więc poprawia pamięć i koncentrację, wspomaga układ krążenia, wzmacnia kości, chroniąc przez osteoporozą czyli ich odwapnieniem.

Jeżeli interesuje cię akrobatyka sportowa, zgłoś sie najlepiej do trenera, który oceni czy masz predyspozycje do uprawiania tego sportu.
Pozdrawiam serdecznie.