Molestowanie w dzieciństwie a trudności w relacjach z partnerami

Mam 35 lat, nazywam sie Ania. W dziecinstwie bylam molestowana sexualnie przez sasiada. Ten fakt mial wplyw na moje zycie sexualne, nie bylam w stanie nikomu zaufac. Moje malzenstwo rozpadlo sie poniewaz nie bylam w stanie podjac wspolzycia z mezem, pozniej przezwyciezylam swoje problemy sexualne(pomoc psychologa). Nie potrafie jednak nikomu zaufac aby zalozyc rodzine. Uciekam z kazdego zwiazku gdy trace zaufanie do partnera. Wystarczy jedno klamstwo abym wycofala sie. Jak sobie pomoc?
35 LAT ponad rok temu

Terapia dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o terapii dzieci autystycznych.

Witam serdecznie Problem z zaufaniem do innych osob zaczyna sie w naszej glowie. Najpierw musimy zaufac sobie. W Pani przypadku boi sie Pani zaufac samej sobie. Boi sie Pani, iz nie sprosta Pani roli Matki i Zony. W Pani glowie istnieje negatywny scenariusz i ten scenariusz sie realizuje, pomimo, iz Pani go nie chce. W Pani przypadku stosowne byloby podjecie terapii, aby przedewszytskim popracowac nad Pani obawami, lekami i Pani samoocena, a potem nad Pani gotowoscia do wejscia i wytrwania w zwiazku partnerskim. Zycze powodzenia. W razie pytan zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie.

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem Panią tak, jak potrafię...
Przesyłam link z moim artykułem, ma portalu Abc Zdrowie, na temat konsekwencji molestowania seksualnego:

https://portal.abczdrowie.pl/molestowanie-dzieci-konsekwencje-w-doroslym-zyciu-co-mozna-zrobic

Historia molestowania w okresie wczesnodziecięcym w tle wpływa na całe życie, czego często nie jest świadoma Osoba doświadczająca takiego urazu.

Traumatyczne wydarzenie narusza podstawową integralność cielesną, czyli ciało, które doświadcza niewyobrażalnego zranienia, zhańbienia i ataku, dlatego też nie potrafi się otworzyć na intymne relacje
Syndrom traumatyczny jest skomplikowanym zaburzeniem, wymagającym złożonej terapii.
Podstawowym warunkiem powrotu do zdrowia psychicznego, fizycznego i seksualnego jest przywrócenie (Osobie po nadużyciu seksualnym w dzieciństwie) wiary we własne siły.

Jak sobie pomóc?
Jest to niestety długi proces zdrowienia, i możliwy..., jeśli tylko świadomie podejmie się taką decyzję.
Zachęcałabym Panią mocno do podjęcia terapii, do pracy warsztatowej z ciałem, głosem i inne.

Z przesłaniem Pani tego, czego najbardziej teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty