Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość zabiegów rehabilitacyjnych prądami Kotza przy migotaniu serca

czy przy migotaniu serca moge miec wykonywane zabiegi rehabilitacyjne prądami Kotza, i drugie pytanie dotyczace stosowania tych prądow-czy moga byc stosowane na kolana z endoprotezami
KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu

Nowatorski robot rehabilitacyjny Luna

Luna - nowatorski robot rehabilitacyjny może być stosowany we wszelkiego rodzaju chorobach związanych z zanikiem mięśni. Uczy się ruchu pacjenta, pomaga mu w aktywizacji mięśni, które wymagają ćwiczeń. Może być stosowany w pracy z dziećmi i dorosłymi, ma opcję włączenia gry, która odciąga uwagę od bólu towarzyszącego rehabilitacji. Ćwiczenie z Luną jest bardziej efektywne niż tylko z fizjoterapeutą. O tym, jak robot do rehabilitacji Luna EMG współpracuje z pacjentem opowiada. Michał Mikulski, jego twórca.

Witam,
prądy Kotz'a nie powinny być stosowane jeśli w organizmie jest metal, nie wiem jaki rodzaj endoprotezy Pan posiada. Prądy Kotz'a działają w głębokich partiach ciała, miejscowo je pobudzając do pracy. Może być to niewskazane przy występowaniu migotania, w takim wypadku lepiej wybrać inne zabiegi fizykalne.
Pozdrawiam

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0

Witam,
w przypadku endoprotezy zabiegów w obrebie wymienionego stawu nie wykonuje się. Odnośnie sercowych problemów, zależy w jakim obszarze ma być wykonywany zabieg, jeżeli w okolicy kończyn górnych, klatki piersiowej to nie powinno się wykonywać tego typu zabiegów. Polecam zabiegi terapii wysokotonowej Wadit, można ją stosować w przypadku endoprotez.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy