Myśli samobójcze i zaniżone samopoczucie

Problem, Witam jestem mężczyzną, od długiego czasu mam myśli samobójcze i zaniżone samopoczucie, nie mam pracy , chciałbym zacząć się leczyć jednak nie wiem gdzie pójść najpierw ? czy muszę mieć skierowanie do psychologa ? jeśli tak to od kogo gdzie mam się udać .. dodam że pochodzę z podkarpacia, (Sanok) nie wiem jaki lekarz mógłby mnie przyjąć czy trzeba długo czekać na taką wizytę ?

Dzień dobry,

Najlepiej jak uda się Pan do lekarza psychiatry w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ), który po zbadaniu Pana zaproponuje Panu odpowiednią metodę leczenia (farmakoterapia lub skieruje Pana do psychoterapeuty).
Czas oczekiwania jest różny w każdym ośrodku, więc najlepiej bezpośrednio dzwonić i pytać w danym ośrodku.

Występowanie myśli samobójczych jest wskazaniem do konsultacji psychiatrycznej, w celu pełnego badania stanu psychicznego i ustalenia rozpoznania. Sugeruję wizytę w lokalnej Poradni Zdrowia Psychicznego - skierowanie do psychiatry nie jest potrzebne (do psychologa już tak). W przypadku zbyt długich terminów warto rozważyć wizytę prywatną u lekarza psychiatry lub u psychologa klinicznego (skierowania nie są potrzebne). Zachęcam do skorzystania ze specjalistycznej pomocy w celu poszukania konstruktywnych rozwiązań Pańskich trudności.