Na co mogą wskazywać tego typu objawy u 24-latki?

Witam od dłuższego czasu odczuwam silny lęk, zaczęło się od tego gdy raz bardzo zakręciło mi się w głowie i myślałam, ze zemdleje, przez to ze tak myślałam wpadłam w atak paniki zalały mnie zimne poty nie mogłam się na niczym skupić było mi bardzo słabo, zrobiłam podstawowe wyniki wyszły idealne, lecz teraz za każdym razem gdy się gorzej poczuje odczuwam lęk i myśli, ze może jestem śmiertelnie chora, nieraz czuje się osłabiona i bez sił wtedy napada mnie lęk i jest jeszcze gorzej, milion myśli i wyszukiwanie chorób w internecie, boje się iść do sklepu bo mam myśli, ze co jeśli ja tam zemdleje, często czuje się słabo i wtedy napadają mnie takie myśli, że jest jeszcze gorzej i nie mogę się uspokoić wiec wiecznie źle się czuję, moim głównym objawem jest to, że nagle czuję, że jest mi słabo i odrazu myślę o tym, że co jeśli zemdleje i w głowie pełno myśli, że na pewno muszę mieć guza mózgu, białaczkę i milion innych śmiertelnych chorób, nie wiem co mam robić uniemożliwia mi to normalne funkcjonowanie, byłam u rodzinnego to przepisał mi xanax, wzięłam tylko raz- było lepiej, lecz nie chce brać więcej bo wiem, ze to silnie uzależniający lek, poza tym w dalszym ciągu nie wiem czy to objaw psychiczny czy rzeczywiście jestem chora na coś…
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry, opisane przez Panią objawy mogą być atakami paniki - typowe objawy to np. pojawiający się lęk przed ich wystąpieniem, obawy związane z poczuciem że mogę zemdleć czy np. umrzeć, że jestem chora itd. Bez badań nie można wykluczyć podłoża fizjologicznego dlatego koniecznie trzeba wykonać badania. W tym celu warto omówić dokładnie objawy z internistą i zacząć diagnostykę. Jeśli badania nie będą wskazywały na podłoże fizjologiczną to należy udać się do psychiatry i podjąć wg uznania farmakoterapię lub psychoterapię. Pozdrawiam