Na co wskazują te objawy u 19-latki?

Na co mogą wskazywać poniższe objawy? - Częste bóle (czasem nawet codzienne) czołowej części głowy, głównie uciskowe o różnym stopniu nasilenia, - zawroty głowy (głównie przy leżeniu), - nudności, - skoki ciśnienia (wartości się wahają pomiędzy 98/55 a 156/97, tętno przeważnie koło 65), - zaburzenia równowagi, obijanie się, niezdarność, - znaczne obniżenie wydolności (trenuję 3-5 razy w tygodniu), - problemy z pamięcią, koncentracją - nagłe tycie (bez zmiany stylu życia przytyłam 10 kg w 5 tygodni i mimo regularnych ćwiczeń i redukcji od 3 miesięcy waga się nie zmniejsza), - senność, zmęczenie, - drżenie powiek i czasami dłoni, - sporadycznie występują duszności, wymioty oraz nocne skurcze i bóle łydek. Dolegliwości zaczęły się pojawiać we wrześniu. Podczas 8-dniowego pobytu w szpitalu wykonano mi podstawowe badania z krwi, moczu itp. rezonans magnetyczny, USG jamy brzusznej, EKG oraz konsultacje okulistyczną, kardiologiczną i neurologiczną. Nie wykryto niepokojących odchyłów. Powiedziano mi, że to pewnie stres i zalecono obserwację. Osobiście uważam, że nie jestem osobą podatną na stres, ale stwierdziłam, że może coś siedzi w mojej podświadomości i skonsultowałam to z psychologiem, który ocenił że psychologicznie jest wszystko w porządku i nie łączyłby moich dolegliwości ze stresem. Bardzo proszę o pomoc, sugestię co może być przyczyną mych dolegliwości i do jakiego lekarza się kierować. Z czasem objawy narastają, co coraz bardziej utrudnia mi normalne funkcjonowanie. Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia :)

Witam!

Jeżeli badania laboratoryjne wychodzą prawidłowo, to zawsze należy brać pod uwagę podłoże emocjonalne. Sytuacje, które Pani przytoczyła muszą mieć jakąś przyczynę - niekoniecznie musi to być stres, jest Pani młodą osobą i należy przeanalizować dotychczasowe życie. Ewentualne "drobiazgi" z dzieciństwa często bywają podświadomą przyczyną zaburzeń nerwicowych. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego - mają tam zespoły diagnostyczno-lecznicze: określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują jakieś (rozsądne) postępowanie. Przybory masy ciała mogą być jednym z objawów depresji. Reasumując konieczne jest przynajmniej zdiagnozowanie. Jeżeli moje podejrzenia są trafne, to zaproponują Pani psychoterapię ze wsparciem lekami przeciwlękowymi lub bardziej nietypowe leczenie zaburzeń emocjonalnych. Powodzenia W. Łuczkowski.