Na czym polega psychoterapia dynamiczna?

Na czym polega psychoterapia dynamiczna?mówienie o chorobie,dolegliwościach,cierpieniu,także u psychiatry powoduje nasilenie depresji,takie błędne koło.nie mam pieniędzy na psychoterapię,na dojazd(najbliżej kilkadziesiąt km).pochodze z biednej rodziny.ledwo starcza na leki.nie mam ubezpieczenia.nie mogę iść do up,pomijając że nie jestem zdolna do pracy,mam ataki paniki.gadam tylko z domownikani.na widok obcych lub dalszej rodziny,płacze,wpadam w panike,wymioty,gorączka itp.co robić?

Witam,

psychoterapia psychodynamiczna może przyjmować różne formy, ale zazwyczaj obejmuje: nacisk na znaczenie wewnątrzpsychicznych, nieświadomych konfliktów oraz ich związek z rozwojem; postrzeganie mechanizmów obronnych jako wytwarzanych w celu uniknięcia konsekwencji konfliktu; wiara, że psychopatologia wyrasta z doświadczeń wczesnego dzieciństwa; pogląd, że wewnętrzne reprezentacje doświadczeń powstają wokół relacji interpersonalnych; przekonanie, że kwestie życiowe i ich dynamika replikują się w relacji klient-terapeuta jako przeniesienie i przeciwprzeniesienie; użycie wolnych skojarzeń jako głównej metody badania wewnętrznych konfliktów i problemów; skupienie się na interpretacjach przeniesienia, mechanizmów obronnych oraz bieżących symptomów; wiara we wgląd jako szczególnie ważny dla sukcesu terapii. (źródło: wikipedia).
Jeśli ma Pani problemy z dojazdem do specjalisty i szuka tańszych rozwiązań, polecam skorzystanie z terapii online (skype, telefon), która jest tańsza. Może Pani również wybrać nurt, który nie koncentruje się na problemie, przeszłości, ale preferowanej przyszłości, szukaniu zasobów, możliwości, rozwiązań - tak pracują np. terapeuci Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Mgr Elwira ChruĹciel

Zapraszam do kontaktu, pracuję online, pomogę Ci . W Solution Focused nie analizujemy przeszłych traum, koncentrujemy się za to na pozytywach i celu,który chcesz osiągnąć. I jeśli jest nim wyjście z depresji, zrobimy to w około 8 do 12 tygodni i będzie to permanentna zmiana, bez stosowania farmakologii.

Zapraszam do kontaktu, pomogę Ci nieodpłatnie.

Franciszek Bartkiewicz