Jakie metody wykorzystuje psychoterapeuta w pracy ze schizofrenikiem?

Jakimi metodami posługuje się psychoterapeuta pracujący ze schizofrenikiem w nurcie psychodynamicznym kiedy ten jest wycofany społecznie i ogranicza się

Witam, nie sądzę aby na to pytanie można było w ogóle odpowiedzieć.
Każdy człowiek jest indywidualnoścę,do której trzeba podchodzić w
sposób holistyczny oraz systemiczny uwzględniający środowisko życia pacjenta,
Dobry Psychoterapeuta powinien być kreatywny i zależności od tego dobierać
odpowiednię formę terapii psychodynamicznej,
np.
nacisk na znaczenie wewnątrzpsychicznych, nieświadomych konfliktów oraz ich związek z rozwojem;
postrzeganie mechanizmów obronnych jako wytwarzanych w celu uniknięcia konsekwencji konfliktu;
użycie wolnych skojarzeń jako głównej metody badania wewnętrznych konfliktów i problemów;
skupienie się na interpretacjach przeniesienia, mechanizmów obronnych oraz bieżących symptomów; i wiele innych.
Pozdrawiam

Witam Panią, w psychoterapii psychodynamicznej/psychoanalitycznej terapeuta stosuje techniki wspierające, skoncentrowane na podtrzymaniu psychicznym pacjenta (zapewnienie poczucia bezpieczeństwa), psychoedukacji i rozwijaniu kompetencji społecznych (np. nazywania i wyrażania swoich emocji i potrzeb, wiązania zdenerwowania z konkretnym czynnikiem stresującym itp.).

Pozdrawiam