Nadciśnieniowy krwotok mózgowy

Szanowny Panie Doktorze, Miesiąc temu zmarł mój Mąż na nadciśnieniowy krwotok mózgowy. Doszło do wklinowania pnia mózgu. Ale może zacznę od początku. Pół roku temu przeszedł zabieg koronarografii. Wstawiono stenta z kwasu mlekowego (to chyba tak się nazywa), zalecono przyjmowanie leku o nazwie Agregex przez 12 miesięcy. Po tym leku Mąż miał bardzo dużo siniaków na ciele. Czy zbyt rzadka krew mogła doprowadzić do takiego spustoszenia w mózgu? Z góry dziękuję za odp. Z poważaniem Dorota

Witam. To smutne, przykro mi. Wstawienie stentu wymusiło podawanie leków zmniejszających krzepliwość - bez nich groził zawał serca. Dawkę leków należy wypośrodkować na podstawie badań krzepliwości krwi(INR). Krwotok mózgowy mógł zostać sprowokowany niską krzepliwością, lecz niekoniecznie - często występują bez takiej prowokacji.