Nadmierny apetyt a wyrzuty sumienia

3 miesiace bylam na diecie 1000kcal po czym przyszly swieta a ja doslownie rzucialm sie na jedzenie. Nie moglam przestac jesc nawet gdy brzuch bolal mnie z przejedzenia. Zaczely sie wyrzuty sumienia. Wkoncu po 3 dniach codziennego odzarstwa zaczelam wywolywac wymioty. Trwalo to dopoki nie wyprowadzilam sie z domu. Pozniej 2 mies. diety 1500kcal az do ponownego powrotu do domu rodzinnego i powtórki koszmaru. Czuje sie strasznie zle ze soba.Nie stac mnie na lekarza a sama nie wiem juz co robic.

Z Pani opisu wnioskuję, iż Pani problem jest "sytuacyjny" i wiąże się z powrotami do rodzinnego domu. Zazwyczaj tego rodzaju zachowania są odpowiedzią na przebytą stresującą, lub traumatyczną sytuację w danym miejscu, bądź też wynikają z wyuczenia się takich zachowań w odpowiedzi na konkretne bodźce (w tym przypadku: obżarstwo w domu rodzinnym --> wymioty --> wyprowadzka --> dieta --> powrót do domu --> powrót wyuczonej w tym miejscu reakcji: wymioty). Niezmiernie ważnym jest jak najszybsze zajęcie się tym problemem, gdyż "odkładany" może skutkować rozwojem zaburzeń odżywiania. Polecam zgłosić się do psychoterapeuty z którym szczegółowo omówi Pani problem. Jeżeli nie jest możliwa praca ze specjalistą z prywatnej praktyki, jak najbardziej może Pani skorzystać z psychologa który ma kontrakt z NFZ. Powodzenia!

Proszę koniecznie zgłosić się do ośrodka terapii zaburzeń jedzenia. Specjalistyczna opieka i pomoc psychologów, psychiatrów i dietetyków pozwoli Pani poradzić sobie z zaburzeniami.