Wyrzuty sumienia przy kompulsywnym jedzeniu

Witam, mam problem z napadowym obżarstwem. Potrafie caly miesiac trzymać diete i ćwiczyc, a przychodzi pozniej jakies weekend ze cale 3 dni jem i nie moge sie postrzymac, nawet mimo strasznych wyrzutow sumienia. Nie wiem czemu tak mam i co moge w takich sytuacjach zaradzic, gdzy nie pomagaja zadne spacery czy nawet przymanie sie z dala od kuchni. Prosze o pomoc.

Mgr Karolina Kwiatkowska

Żeby ocenić czy faktycznie cierpi Pani na jakieś zaburzenie odżywiania, czy też zachowania, o których Pani pisze mieszczą się w normie konieczna jest wizyta u psychologa. Podała Pani za mało informacji, żeby stwierdzić czy problem naprawdę istnieje, a okresy wzmożonego apetytu zdarzają się wszystkim (u kobiet mogą być szczególnie powiązane z cyklem owulacyjnym).
Myślę, że powinna Pani spotkać się z psychologiem. Z zaburzeniami odżywiania trudno sobie radzić samodzielnie. Nie ma też żadnej prostej rady, którą mogłabym Pani dać. Uważam, ze wizyta u psychologa to jedyna słuszna droga.
Powodzenia,
KK.

Szanowna Pani,

diagnozę kompulsywnego odżywiania można postawić po konsultacji u psychologa lub psychiatry. Składa się na nią wiele czynników i należy wykluczyć wcześniej wpływ Pani zdrowia fizycznego lub sposobu odżywiania się i diety na pojawianie się takich napadów.

Możemy Pani pomóc w Poznaniu, ale też za pośrednictwem programu Skype. Jeżeli będzie miała Pani dodatkowe pytania, zapraszam na www.ctzo.org (Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania).

Z poważaniem,
Anna Szostak