Nadpobudliwość, niższy głos i mała ilość snu a suplementacja witamin

Dobry wieczor,mam kilka pytando lekarzy-endokrynologow,lekarzy sportowych,i lek.chorob wewnetrznych-jestem sportowcem od15 lat,wiele wiem na temat suplementacji-vitaminami.Nigdy nie bralem zadnych sterydow anabolicznych.Jednak w tym roku,tzn-od 10 tygodni przyjmuje co dziennie do dzis,kilka witamin chyba-w duzych dawkach...Vit-Dvitum-FORTE,(D3)w dawce ciaglej,jednakowej-1000%/dziennie,witA-24000j.m/dzien,,i C-800%,zauwazylem-nadpobudliwosc,glos-nizszy,spie2-3 godz/dobe,czy ja jestem zdrowy?

Dzień dobry,

proszę zredukować dawkę witamin do dawek zalecanych . Przyjmowanie dawki większej 10-krotnie niż dobowe zapotrzebowanie może Panu zaszkodzić. Takie stosowanie leków przez dłuższy czas może doprowadzić do uszkodzenia wielu narządów, m.in. wątroby i nerek.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz