Nadużywanie alkoholu, uszkodzona przysadka mózgu i chora tarczyca

witam, moj mąż ma poważne problemy z alkoholem do tego mial guza mozgu prolaktynowego ktory leczony jest farmakologicznie, guz zniknął ale przysadka jest uszkodzona mąż bieże codziennie hormony euthyrox i hydrocortisonum oraz cabergoline co w polaczeniu z alkoholem...jest agresywny ,zagraza nie tylko sobie, nie mam już siły , myśle o namówieniu go na wszywke, ostatnio slyszalam ,ze podawana jest tez w postaci zastrzyku? czy w jego sytuacji jest to celowe i bezpieczne? prosze o pilna porade

Witam...rzetelna odpowiedź na Pani pytanie wymaga znajomości wyników badań laboratoryjnych Pani męża. W trybie ambulatoryjnym wymaga to współpracy pacjenta, a na to ze strony Pani męża (jak Pani pisze) nie można liczyć. Na Pani miejscu poważnie zastanowiłbym się nad umieszczeniem męża w szpitalu wbrew jego woli - przynajmniej zagroziłbym mu tym, wymuszając wizytę u psychiatry. Oczywiście mąż, w początkowym okresie leczenia będzie miał Pani za złe że zmusiła go Pani do tego, jednak czy nie lepiej przemęczyć się przez tydzień lub dwa niż ryzykować życie w poczuciu, że nie zrobiła Pani wszystkiego dla ratowania życia Pani męża. Z Pani listu tchnie powagą i grozą - proszę nie lekceważyć sytuacji i jak najszybciej skontaktować się z najbliższą Poradnią Zdrowia Psychicznego. Na pewno otrzyma tam Pani bardziej szczegółową instrukcję postępowania. Proszę nie zwlekać.Pozdrawiam