Nadwaga i twardy brzuch

Witam, Mój partner ma dużą nadwagę, ostatnio jego brzuch na dole stał się bardzo twardy, do tego rozstępy w tym miejscu stały się barddziej widoczne (wypukłe). Cały dół brzucha jest zaczerwieniony... Martwię się, w żaden sposób nie jestem w stanie zmotywować go do zmiany czy choćby pójścia do lekarza. Do problemów dochodzą jeszcze czerwone plamy na nogach. Proszę o pomoc co to może być?

Witam serdecznie,

konieczna jest wizyta u lekarza!! zmiany są bardzo niepokojące ale nie mogę postawić diagnozy bez badań i przez internet bez braku kontaktu z partnerem. Proszę za wszelka cenę zmotywowac go do wizyty.
Jeżeli chodzi o dietę i zdrowe nawyki żywieniowe to tu bym mogła pomóc.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią z partnerem na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się stan zdrowia i sylwetka partnera.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk