Napadowe łakomstwo u 19-latki

W jaki sposób można uniknąć łakomstwa? Jednego dnia nie mam chęci jeść i jedzenie nie istnieje, drugiego dnia mam ochotę pochłonąć wszystko co jest wkoło mnie. Przez okres dwóch miesięcy zmieniłam swój styl życia, zdrowe odżywianie, treningi schudłam kilka dobrych kg, ale motywacja znikła. Jak odnaleźć motywację i jak nie zejść ponownie na złą drogę ( podjadanie słodyczy itp.) pozdrawiam

Witam,

Myślę, że motywacją może być wyznaczenie określonego celu w diecie. Dobrym sposobem mogłoby być także udanie się na wizytę do dietetyka i wykupienie wizyt kontrolnych. Wówczas z pewnością motywacja Pani nie odpusci ze względu na zbliżającą się wizytę kontrolną.pozdrawiam

Widzę, że u Pani najważniejsze jest ponowne znalezienie i utrzymanie motywacji, co faktycznie nie jest łatwe. Warto znaleźć taką rzecz albo zdarzenie, które będzie naszym największym "ciągnikiem" do utrzymania zdrowego trybu życia. Czasem potrzebna może być pomoc, np dietcoaching. Proszę wejść na moją stronę i fp na facebooku, znajdzie tam PAni dużo porad motywujących i podnoszących na duchu.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz,
www.dietaifitness.pl