Dzień dobry!
Zachęca do lektury licznych artykułów na portalu dot. rzucania palenia. Znajdzie w nich Pani informację m.in. o dostępnych w aptekach środkach pomocniczych czy tzw. e-papierosie.
Dla wielu osób skuteczne jest rzucanie papierosów "na raty", tzn. postanawiając, że np. każdego kolejnego tygodnia będą palili o jednego papierosa mniej niż w poprzednim. Jeśli wypala Pani codziennie paczkę papierosów, przez pierwszy tydzień z samego rana wyrzuca Pani z niej jeden papieros, w kolejnym tygodniu - wyrzuca Pani dwa itd.
Dla innych - jedyną skuteczną metodą jest całkowite rzucenie palenia z dnia na dzień, bez "oszukiwania się" i popalania.
Warto przeanalizować swój dotychczasowy tryb życia i zaobserwować, w jakich sytuacjach paliła Pani najczęściej, w jakich momentach papierosy były ważne i przyjemne (np. do porannej kawy, podczas stresującego dnia w pracy, w wolny wieczór w domu itp.). Na każdą z tych "okazji" może Pani znaleźć zdrowy zamiennik. Np. do porannej kawy czytać gazety, podczas stresu zadzwonić do bliskiej osoby, w wolny wieczór w domu ugotować coś specjalnego lub zająć się swoją urodą w "domowym SPA". Wszystkie te czynności "zamiast" angażują uwagę, angażują ręce (podobnie jak papieros), a przy okazji są przyjemne, nagradzające Panią za niepalenie.
Dla niektórych motywująca jest oszczędność. Może Pani przeliczyć, ile "zarobi" Pani na nie paleniu przez pół roku. Wartość każdej paczki papierosów, której Pani nie kupiła można odkładać i, gdy zbierze się spora sumka, zrobić sobie za to wymarzony prezent.
Warto, aby o Pani postanowieniu dowiedzieli się bliscy. Proszę napisać na facebooku, że rzuca Pani palenie, powiadomić o tym całą rodzinę i przyjaciół... Będzie Pani wtedy miała w nich wsparcie... ale też element dopingu, mobilizacji, kontroli.
Pomoc, wsparcie i informacje może też Pani znaleźć na stronach internetowych i forach dla byłych palaczy.
itp.
Niestety (albo na szczęście) żaden z tych sposób nie jest magiczny i wymagają przede wszystkim motywacji i siły woli, które trzeba w sobie odnaleźć i wypracować.
Pozdrawiam!
Witam. Warto wypisać wszystkie znane sobie sposoby rzucania palenia. I sprawdzić, które pani odpowiadają. Najlepiej udać się do Poradni Leczenia Uzależnień i wybrać odpowiedniego specjalistę, aby znaleźć w sobie motywację do rzucenia palenia i potem realizować plan leczenia. Powodzenia
Witam,
proponuję zajrzeć do przeglądarki i znależc ośrodki zajmujące się tym problemem/w tym także popytać wśród osób pracujących metodą "Ustawień Hellingerowskich".
Pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak rzucić palenie i schudnąć? – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Sposoby na skuteczne rzucenie palenia – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- W jaki sposób skutecznie rzucić palenie? – odpowiada Mgr Bohdan Bielski
- Sposoby na szybkie rzucenie palenia – odpowiada Lek. Tomasz Budlewski
- Jak ponownie rzucić palenie? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Jak skutecznie rzucić palenie papierosów? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Jak skutecznie rzucić papierosy? – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Jak skutecznie rzucić palenie i nie wrócić do nałogu? – odpowiada Mgr Katarzyna Schilf
- Jak oduczyć się palenia? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Sposób na skuteczne rzucenie palenia w ciąży – odpowiada Mgr Magdalena Brabec
artykuły
Łatwo jest zacząć, problem pojawia się, gdy chcesz rzucić. Poznaj ludzi, którym się udało
''Rzucanie palenia jest łatwe. Robiłem to setki ra
Jak rzucić palenie - kilka sposobów, przygotowanie
Żeby rzucić palenie, należy mieć dużo samozaparcia
11 najlepszych sposobów na rzucenie palenia
Powody rzucania Czy zastanawiasz się nad rzucenie