Napady histerycznego płaczu u dwumiesięcznego dziecka

Jestem mamą dwumiesięcznej córeczki,która od urodzenia ma napady histerycznego płaczu.Córka reaguje nerwowo na zabiegi pielęgnacyjne po kąpieli, czasem na samą zmianę pieluchy czy ubranka.Często wpada w histerię bo jest zmęczona czy znudzona a czasem nie wiadomo dlaczego. Krzyczy wtedy w niebogłosy i trudno ją uspokoić. Ma również problem z zasypianiem. Dodam, że poród odbył się przy pomocy vacuum. Czy takie zachowanie niemowlęcia jest normalne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy występujące u dziecka mogą mieć wiele przyczyn. Mówiąc ogólnie może być to wynik choroby jak i objaw "fizjologiczny" (np. wynik ochłodzenia ciała podczas czynności pielęgnacyjnych). Przede wszystkim proszę jednak skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz zdecyduje czy konieczna jest konsultacja specjalistyczna lub wykonanie dodatkowych badań.