Naprzemienne objadanie się i głodówki

Mam 15 lat, 182 cm wzrostu i jestem grubą świnią ważącą 56 kg. BMI 16.9 więc jak twierdzę, że jestem gruba to skąd pytanie o anoreksję? Koleżanki wmawiają mi, że mam chude nogi, że powinnam w końcu zjeść, zadbać o siebie. Żeby uwierzyć w to, że mam chude nogi, zrobiłam im zdjęcie, rzeczywiście nie wyglądały na grube. Ale to nie były moje nogi, może to ustawienie albo światło je tak wyszczupliło, bo moje nogi tak nigdy nie wyglądały.

Jakieś dwa miesiące temu przeczyszczałam się, robiłabym to do teraz, ale siostra powiedziała, że jak natychmiast nie przestanę, to powie mamie. Stchórzyłam, przestałam, a mimo wszystko było wtedy dobrze. Schudłam wtedy do 50 kg, było mi strasznie słabo, zimno, ale sama ze sobą czułam się lepiej. Teraz nie radzę sobie, jestem gruba jak świnia i na przemian jem i nie jem. Nie mogę przestać albo wyżeram całą zawartość lodówki, albo nie jem nic przez kilka dni. Nie wiem co mam robić, może to po prostu tak ma być, ale wydaje mi się, że coś jest nie tak.

Witam serdecznie,

Twój opis wskazuje na ciężką postać anoreksji (tzw. typ bulimiczny).
Występują w nim okresowo epizody objadania się, a pomiędzy nimi: głodówki, intensywne ćwiczenia fizyczne, stosowanie środków odchudzających, przeczyszczających, prowokowanie wymiotów.

Ten typ zaburzeń odżywiania powoduje duże szkody dla organizmu.
Poza skutkami wynikającymi z głodzenia się i niedostarczania  niezbędnych do życia składników, występuje szereg niebezpiecznych zmian.
Nagłe, nadmierne rozciągnięcie ścian przewodu pokarmowego przez dużą porcję jedzenia może spowodować jego pęknięcie (przełyku, żołądka, jelit), przedziurawienie oraz zapalenie trzustki.
Środki przeczyszczające powodują utratę cennych elektrolitów niezbędnych np. dla prawidłowej pracy serca.
O innych skutkach anoreksji możesz przeczytać w naszym serwisie:
http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/odchudzanie-a-tradzik

Rozpoznanie anoreksji jest bardzo prawdopodobne w Twoim przypadku- Twój BMI ma wartość 16.9 kg/m2, a wartości mniejsze niż 17.5 są jednym z kryteriów rozpoznawania anoreksji.

http://portal.abczdrowie.pl/objawy-anoreksji

Jak najszybciej porozmawiaj na ten temat z Mamą.
Następnie powinnaś udać sie do swojego lekarza rodzinnego aby wykonać odpowiednie badania.
Kolejny, niezbędny krok to wizyta w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-anoreksji

Z pozdrowieniami