Czuję wstręt do samej siebie

Witam serdecznie. Bardzo powoli moje życie wraca do normy, ale po spojrzeniu w lusterko czuję wstręt. "Jestem gruba, bardzo gruba, spasiona" i tak ciągle. Zdarzyło się już, że się przez to popłakałam. Mam lat 15, ważę 49/50 kg przy 170 cm. Oprócz 4 godzin wychowania fizycznego w szkole biegam, wieczorem robię brzuszki. Jest coraz gorzej, a może i lepiej, bo od pewnego czasu jem, ale tylko z przyzwyczajenia. Nie czuję się głodna. Rano zjem śniadanie i to tylko dlatego, że jestem pod nadzorem mamy. Składa się ono z połowy miski płatków kukurydzianych z mlekiem. W szkole siedzę 7 godzin nie jedząc nic, ewentualnie jabłko. Wracając do domu pochłaniam obiad, składający się np. z ryżu, makaronu, gotowanych warzyw, kotletów sojowych. Jestem wegetarianką, więc mięso nie wchodzi w rachubę. Kolacji nie jadam, chyba, że z nudów sięgnę po połowę marchwi, bądź innego warzywa. Jak mogę schudnąć? To bardzo frustrujące. Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Na podstawie Twojego opisu bardzo prawdopodobne jest rozpoznanie anoreksji. Twoja aktualna masa ciała jest zbyt niska w stosunku do wzrostu, dając wartość BMI 17.3 kg/m2. Wartości mniejsze niż 17.5 kg/m2 to jedno z warunków rozpoznania anoreksji!!! Twoja dieta jest uboga w kalorie i składniki odżywcze, jeśli będziesz tak się odżywiać- groża Ci ciężkie powikłania zdrowotne. Jesteś w wieku, w który Twój organizm intensywnie się rozwija i wymaga dostarczania budulca w postaci odpowiednich składników pokarmowych. Jest to szczególnie potrzebne jeśli stosujesz intensywny wysiłek fizyczny. W tym momencie inwestujesz w swoje zdrowie, wzrost i prawidłowe cykle hormonalne. Nie możesz się odchudzać. przeciwnie- powinnaś przytyć co najmniej 6-7 kg. Jeśli nie jesteś w stanie tego zaakceptować, problem jest poważny i wymaga leczenia. Etykietowanie siebie, nazywanie ,,grubą świnią, spaślakiem" jest typowe dla anoreksji. Anoreksja powoduje zaburzone postrzeganie własnego ciała i sylwetki, nie możesz polegać na swojej ocenie. Jeśli idziesz na wojnę ze swoim ciałem, odczuwasz do niego wstręt- możesz tylko przegrać. Proszę, abyś jak najszybciej skonsultowała się z psychoterapeutą specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania. Możesz również uzyskać pomoc w najbliższej poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. http://portal.abczdrowie.pl/objawy-anoreksji http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-anoreksji http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Serdecznie pozdrawiam