Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Narażenie na infekcję przy antybiotykoterapii

Dzien dobry na ile antybiotyki szkodza oraganizmowi i zabijaja ze dobra ochrone organizmu te komorki czy co tam nie wiem jak to ujac i ile czasu potem organizm potrzebuje na wyprodukowanie wlasciwej swoje bariery ochronnej. Czy moze zbyt przesadzam czy jednak po antybiotykach trzeba jakis czas uwazac i jest sie bardziej narazonym na infekcje ? Zaznaczam ze nie biore czesto antybiotykow teraz duomox a ostatnio bralem z ponad 10 lat temu ale jakos nigdy nie przepadalem i byla to ostatecznosc.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Grzyby - zatrucia neurotropowe

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Antybiotyki działają na określony rodzaj bakterii, w zależności od substancji. Niestety przy antybiotykoterapii mogą również zostać zabite bakterie należące do flory fizjologicznej np jelit. Stanowi to ryzyko kolonizacji jelita przez bakterie chorobotwórcze. Dlatego też przy stosowaniu antybiotyku zaleca się stosowanie probiotyków zawierających "dobre bakterie". Po zaprzestaniu stosowania flora odbudowuje się. Nie można dokładnie określić ile dni czy tygodni.
Tym niemniej w przypadku infekcji bakteryjnej przyjmowanie antybiotyku jest konieczne. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy